Haber

Aliağa Motokros Şampiyonasına Ev Sahipliği Yapacak

Ege Motosiklet Kulübü’nün girişimleri ve Aliağa Belediyesi’nin desteğiyle Aliağa’nın Samurlu İlçesi’nde projelendirilen 1.640 metrekarelik motosiklet eğitim ve yarış pistinin 500 metrelik ilk etabı tamamlandı.

Aliağa’yı bir spor kenti haline getirmek için çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesi, bu kez Motokros branşında ulusal ve uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapmak için kolları sıvadı. Samurlu İlçesi’nde yaklaşık 100 dönümlük arazide başlayan çalışmalarda, 1.640 metrekarelik motosiklet eğitim ve yarış pistinin 500 metrelik ilk etabı kullanılabilir hale getirildi.

Motokros Tutkunlarının Vazgeçilmez Adresi Olacak

Aliağalı çocukların küçük yaşlardan itibaren motosiklet eğitimi alabilecekleri şekilde tasarlanan tesisin tamamının yakın zamanda tamamlanması planlanıyor. Kafeterya ve dinlenme alanlarının da yer alacağı tesis, tamamlandığında ulusal ve uluslararası motokros şampiyonalarına ev sahipliği yapacak. İzmir’de bir ilk olacak tesis, hem İzmir’e hem de bölgeye hitap ederek motokros tutkunlarının vazgeçilmez adresi olacak.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Ulusal ve Bölgesel Yarışmaları Aliağa’da Yapmak İstiyoruz”

Motokros pistini ziyaret eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da burada motosiklet tutkunlarıyla buluştu. Çalışmalar hakkında bilgi veren Lider Serkan Acar, “Motokros parkurumuzun ilk 500 metresi tamamlandı. Geri kalanını da birkaç ay içinde tamamlayacağız. Parkurumuzu tamamladıktan sonra tesisimizi oluşturacağız. Önümüzdeki dönemde ulusal ve bölgesel maçları Aliağa’da yapmak istiyoruz. Parkurumuzun ilk etabıyla çocuklarımız burada antrenman yapma imkanı buldu. Çocuklarımız gelecekte burada daha profesyonel bir şekilde eğitim alabilecekler. Çocuklarımızın gelişimi için fedakarlık yapan ailelerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım: “Doğu Avrupa Şampiyonasının Bir Ayağını Aliağa’ya Taşımayı Hedefliyoruz”
Aliağa’da ulusal ve uluslararası motokros yarışmalarına ev sahipliği yapabilecek standart bir tesis oluşturulduğunu belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım, şunları söyledi: “2024 hedeflerimiz arasında Aliağa’da milli yarış düzenlemek de var. Doğu Avrupa Şampiyonası’nın bir ayağını 2025’te Aliağa’ya getirmek istiyoruz. Burada enduro yarışları da düzenleyeceğiz. “Başkanımız Serkan Acar arkamızda olduğu sürece bu hedeflere çok hızlı ulaşacağımıza eminim” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu