Haber

Bahçeli: Emniyet içine yuvalanmış soysuz çetelerin yeniden Türkiye üzerinde hesap yaptığı görülüyor

MHP lideri Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

İsveç’te yapılan Eurovision, insanlığın nasıl bir tehditle yüz yüze kaldığını belgelemiştir. Sanattan daha çok siyasi içerikli, ahlaki çöküş propagandasına dönüşmüş. Erkek ve kadın arasında kalmış 3. türün tedavüle çıkması kokuşmuşluğun boyutlarını göstermektedir. Birinci olan erkek sanatçının tüylü ceket ve pembe saten etekle yarışmada boy göstermesi yozlaşmadır. Batsın böyle çağdaşlık.
Milli eğitim milli geleceğimizi inşa ediyor. Milli Eğitim Bakanımızı kutluyorum.
İsrail insani değerleri hiçe sayıyor. Netanyahu yönetimi terör arıyorsa terörist görmek istiyorsa bir boy aynasına ilk elden bakmayı mutlaka tercih etmelidir. İsrail’in azgın şımarıklığı işlediği korkunç cinayetler haddi ve hududu çoktan aşmıştır. Küresel vicdan Filistin halkının yanında. Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin veto sistemini eleştirmiştim. BM’nin demokratikleşmesi acil bir eylem planı çerçevesinde ele alınmalıdır. Güvenlik Konseyi işleyişinin daha açık olması elzem bir ihtiyaçtır. BM’nin daimi üye sayısının çoğaltılması ve BM Güvenlik Kurulu’nun veto yetkisinin sınırlandırılması dünya barışına katkı sağlayacaktır.
Kamuda tasarruf paketi ile düzelme yaşandıkça enflasyonun boğazı sıkılacak.
Emniyet içine yuvalanmış soysuz çetelerin yeniden Türkiye üzerinde hesap yaptığı görülmektedir. Akıbetleri için 15 Temmuz gecesine bakmaları ikazımızdır. Ayranımızı kabartmasınlar sabrımızı taşırmasınlar. Olan biten tüm kanun dışı irtibat ağlarının farkındayız. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilmeyecek bir komplo devrededir. Hedef MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve Türkiye’dir. Gizli tanık ifadeleriyle şerefli isimleri karalama kumpasını gölgeleme arayışını himaye eden kim varsa haindir haşhaşidir. Emniyet, yargı ve medya uzantılarının tepesine binilmelidir. Bakalım temiz eller operasyonu nasıl oluyormuş. Hepsini içeri tıkmak hukuk devletinin varlık ve şeref konudur. Sözde gazetecilerin bedel ödemesi yakındır ve kaçınılmazdır.
Çiftçilerimizi komisyoncuya, aracıya asla ezdirmeyeceğiz. Bizi doyuran çiftçilerin doyması için ÖTV ve KDV sorununa neşter vurulmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu