Haber

Bakan Soylu: “Türkiye 45-60 günde hastane yapabilecek güce sahip”

Bakan Soylu: “Türkiye 45-60 günde hastane yapabilecek güce sahip”

İSTANBUL – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fatih’te esnafla bir araya geldiği toplantıda, “Türkiye 45-60 günde hastane yapabilecek güce sahip” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fatih Yeşildirek Mahmutpaşa Esnafları ile kahvaltıda bir araya geldi. Bakan Soylu’ya Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, AK Parti Fatih İlçe Başkanı Yakup Yaşa ve esnaf eşlik etti.

“Türkiye 45-60 günde hastane yapabilecek güce sahip”

Bakan Soylu, Türkiye’nin kısa sürede hastane yapabileceğini belirterek, “Türkiye 45-60 günde hastane yapabilecek güce sahip. Biz kendi kafamızda tasarlayamayız. Şunu söylemek istiyorum. Ülkeler, devletler insandır. Büyürler, küçülürler, büyürler, gelişirler, serpilirler.Gençken bazen kırılgandırlar.Fakat büyüyünce bu sorunlara karşı biraz daha dirençli hale gelebilirler.Önemli olan güçlü olabilmektir. Bu sorunlara karşı Recep Tayyip Erdoğan ne yaptı diye sorarsanız ne getirdi” dedi.

“Onları Allah’ın izniyle söylemek üzere yetiştirdiysek, Allah’a hamdolsun”

Batı’nın yıllardır Türkiye’yi kendi maliyetlerinden ve geleneklerinden uzaklaştırmaya çalıştığını söyleyen Bakan Soylu, bunu dizilerle yaptığını söyledi. Siz benden daha iyi bilirsiniz büyüklerim. Sonra yeni bir şey çıktı. Adı Netflix mi yoksa ne? Şimdi onlarla devam ediyor. Her televizyon filminde eşcinselliği ortaya çıkarabilecek ve ona sevdirebilecek bir durumu sunmaya devam etmeye çalışıyor. Bunu yıllardır yapıyor. Aile yapımızı bozmak için. Ama şimdi başka bir şey söyleyeceğim. Aksine iş biraz dönmeye başladı daha da dönecek. Hayat aklıma bile gelmedi. Adını unuttum eski CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu bir hanım güzel pankartlar açıp şöyle yazıyor ‘Allah’ın izniyle daha bitmedi’. Allah’a şükürler olsun ki biz bunları ‘Allah’ın izniyle’ diyerek yetiştirdik” şeklinde konuştu.

“‘Tayyip Erdoğan kaybetse gitmez’ dediler. Oyları çalacaklarını söylediler”

Bakan Soylu, “‘Tayyip Erdoğan kaybetse de gitmez’ dediler. ‘Oyları çalacaklar’ dediler. Kendi hesabıma. Muhtemelen bize karşıydı. Bugüne kadar seçim sonucunu ortadan kaldırabilecek tek bir örnek ortaya koyamadılar. Bu ülkenin iki büyük belediye başkanı çıktı. O gece Kılıçdaroğlu kazandı dediler. Bütün millete söylediler değil mi? Bizi böyle bir şeyle karşı karşıya getirmek istediler. “Bakın büyük bir tehlike arz ettiler. Bizim için yani kazandık dediler. Aslında çaldılar kaybettiler. Bize de kaybettirdiler. Tevbe estağfurullah. Kaç aldık? Yüzde 49 oyla Halk İttifak 322 milletvekili kazandı.Tek bir ses çıkaramadılar.A” Tek kelime söyleyemediler. Sana bunu söylememe izin ver. Çok partili siyasi hayatımızın en inançlı ve barışçıl seçimiydi. Bu millet bir seçimi demokrasi şölenine çevirdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu