Haber

Bartın’da yaşanan sel felaketinin ardından Atılım Sanayi Sitesi’nde üretime başlandı.

BARTIN’da sel felaketinden en çok zarar gören Atılım Sanayi Sitesi’ndeki 200 işyerinin temizlik çalışmaları tamamlanarak çalışmalara başlandı. Selin üzerinden 24 gün geçtikten sonra kauçuk, demir doğrama, mobilya, ahşap tekne atölyeleri ve kuru gıda depoları gibi 200 iş yerinde temizlik çalışmalarının ardından üretime başlandı.

Kentte 9 Temmuz’da meydana gelen sağanak yağışların ardından Bartın-Zonguldak yolu üzerindeki Kuyumcu mevkii üzerindeki Atılım Sanayi Sitesi tarafındaki dere yaklaşık 15 metre yükselerek taştı. 200 işyerinin bulunduğu sanayi sitesinde sel nedeniyle çok sayıda dükkan kullanılamaz hale geldi. Sanayi sitesinde bulunan ve 56 kişinin çalıştığı kauçuk fabrikasında sular yaklaşık 80 santimetre yükselerek makine ve işyerlerine zarar verdi. Sel felaketinin üzerinden 24 gün geçtikten sonra sanayi sitesindeki kauçuk, demir doğrama, mobilya, ahşap tekne atölyeleri ve kuru gıda depoları gibi 200 iş yeri temizliğin ardından üretime başladı.

Sanayi sitesinde 80 kişinin çalıştığı ayakkabı imalat atölyesinin yetkilisi Çağan Öztürk, büyük bir felaketle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Makinelerdeki ve duvarlardaki su baskını izlerini temizledik. sel izleri sadece kalbimizde.Çalışanlarımızla birlikte çalışmaya başladık.Bir takım aksaklıklar olsa da giderilebilir.Nasılsa zamanla çözeriz.Şu anda 45 kişi ile çalışmaya başladık.Başlayacağız. 10-12 gün içinde diğer arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz.” “Burada çok kötü bir sel yaşadık. 10-15 gün üretimimiz aksadı. İş yerimizdeki sel suları yaklaşık 1 metre yükseldi, ardından temizlik çalışması yaptık. Makinelerimizi temizledikten sonra tekrar üretime başladık. Çok şükür, işimize başladık ve devam ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu