Haber

BARU Milli Atleti Emre Kural Türkiye Şampiyonu Oldu

Bartın Üniversitesi (BARU) SporFen Fakültesi öğrencisi Emre Kural, Reşit Karabacak 23 Yaş Altı Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi oldu.

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Emre Kural, Konya Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda düzenlenen Reşit Karabacak U23 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu oldu. Türkiye Güreş Federasyonu’nun düzenlediği ve 41 ilden yaklaşık 550 sporcunun mücadele ettiği müsabakalarda 61 kiloda birinci podyuma çıkmayı başaran Emre Kural, ülkemizi Avrupa ve Dünya şampiyonalarında da temsil etme hakkını elde etti.

Genç Milli Sporcu Emre Kural’ı başarısından dolayı tebrik eden BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, gurur duyulacak ‘Türk Sporu’na değer katmak için çalıştıklarının altını çizdi.

Rektör Uzun, “Spor Bilimleri Fakültemizde 127’si milli sporcu olmak üzere 1.150 öğrencimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için büyük çaba harcıyoruz. sporun yıldızlarını sağlıklı, sürdürülebilir ve üretken bir yapıda, alanında uzman akademik ve idari insan kaynağımızla yürüttüğümüz çalışmalardan gurur duyacak sonuçlara ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Akademik ve idari insan kaynağımıza teşekkür ederim, bu fikirlerle geleceğin sporcularını yetiştirmek için gayret gösteren Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Bilal Demirhan ile birlikte.” – BARTIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu