Ekonomi

Cisco Systems, kısa vadeli olumlu görünüme rağmen JPMorgan tarafından nötr olarak derecelendirildi

Pazartesi günü JPMorgan, Cisco Systems (CSCO) ile ilgili görüşünü değiştirerek hisse senedini Overweight’ten Neutral’a düşürdü ve 62 $ olan eski hedefinden 53 $’lık yeni bir fiyat hedefi belirledi. Finans kuruluşu, şirkete herhangi bir not vermediği bir dönemin ardından Cisco ile ilgili analizine bu güncellenmiş notla yeniden başladı.

Düşürülen not, kısa vadeli olumlu bir duruma rağmen Cisco’nun orta vadedeki beklentilerine ilişkin muhafazakar bir görünüme işaret ediyor. JPMorgan, Ağ sektöründeki zorlukların azalmasına ve Cisco’nun piyasa değerinin nispeten düşük görünmesine rağmen, 2024 ila 2027 mali yılları için hisse başına kazanç (EPS) için öngörülen yıllık %5’in üzerindeki büyüme oranının ılımlı olarak değerlendirildiğine dikkat çekiyor.

Cisco’nun Ağ Anahtarları ve Kablosuz Yerel Alan Ağı (WLAN) ekipmanlarını kapsayan Kampüs Ağları bölümü, pandeminin ardından artan talep nedeniyle toparlanma sürecinde. Bu sektördeki ek zorluklar azalıyor olsa da JPMorgan, standart yenileme dönemleri yeniden başlayana kadar ortalamanın altında bir toparlanma hızı bekliyor.

Finans kuruluşu ayrıca Cisco’nun Kampüs Anahtarlarında, özellikle Catalyst 9000 serisinde yaptığı son güncellemelerin mevcut müşterilerin büyük bir bölümüne ulaştığını ve genel pazar iyileştikçe yeni ürün döngüleriyle ilgili gelir artışı için sınırlı bir fırsat olduğunu belirtiyor.

Ayrıca JPMorgan, makineler tarafından üretilen verilerden içgörü elde etme konusunda uzmanlaşmış bir firma olan Splunk’ın satın alınmasının Cisco’nun gelir artışına yaklaşık 100 baz puan (bps) olumlu katkıda bulunacağını tahmin etmektedir. Bunun Cisco’nun temel gelir büyüme tahminini %2,5’ten toplamda %3,5’e çıkaracağı öngörülüyor.

Bununla birlikte, 2025 mali yılında Splunk’ın finansallarının dahil edilmesinin etkilerini de içeren 2024 ila 2027 mali yılları için öngörülen yıllık %5’in üzerindeki EPS büyüme oranı dikkate alındığında, JPMorgan temkinli bir bakış açısını koruyor. Orta vadeli EPS projeksiyonundaki küçük ayarlamalarla birlikte, finans kuruluşu Cisco’nun hisselerinin tarihsel ortalama değerleme katsayısı civarında fiyatlandırılması gerektiğini tavsiye ediyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu