Ekonomi

Cloudflare hisseleri güçlü ilk çeyrek tahminiyle yükseldi

Cloudflare Inc. (NYSE:NET), bulut ve içerik dağıtım hizmetlerine yönelik güçlü talebi gerekçe göstererek ilk çeyrek gelir ve kârının pazar beklentilerini aşacağını tahmin ediyor. Bu iyimser varsayım, Perşembe günü uzatılan dönemde şirket hisselerinin %24 oranında artmasına yol açtı.

Şirket, ilk çeyrek gelirinin, Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu’nun (LSEG) 372,3 milyon dolarlık projeksiyonunun biraz üzerinde, 372,5 milyon ila 373,5 milyon dolar arasında değişeceğini tahmin ediyor. Ek olarak Cloudflare, düzeltilmiş kazancın hisse başına 13 sente ulaşmasını bekliyor; bu, analistlerin beklediğinden bir kuruş daha yüksek.

Bulut ve siber güvenlik hizmetlerine olan talebin artması, işletmelerin otomatik iş akışları aracılığıyla operasyonlarını kolaylaştırmak için hızla dijital dönüşüme yönelmelerinden kaynaklanıyor.

Cloudflare’in ürün paketi aynı zamanda gelir artışı için güçlü bir müşteri tabanını korumaya güvenen şirket için çok değerli olan içerik dağıtım ağı hizmetlerini de içerir. Cloudflare CEO’su Matthew Prince, şirketin son dönemdeki başarılarına vurgu yaparak, en büyük yeni müşteri kazanımı ve müşteri yenilemesine dördüncü çeyrekte imza atıldığını belirtti.

LSEG verilerine göre Cloudflare’in dördüncü çeyrekteki geliri %32 oranında önemli bir artışla 362,5 milyon dolara yükseldi ve ortalama analist tahmini olan 353,1 milyon doların üzerine çıktı. Şirket ayrıca hisse başına düzeltilmiş kazancın analistlerin beklediği 12 sentin üzerinde 15 sent olduğunu bildirdi.

Cloudflare ayrıca bu ayın başlarında, gelişmiş bir hacker kümesinin geçen yılın sonlarında küresel ağına sızmaya çalıştığını bildirerek manşetlere çıktı. Şirket, bilgisayar korsanlarının ciddi zarar vermesini engellemeyi başardı ve ihlalin operasyonel etkisinin “son derece sınırlı” olduğunu belirtti.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu