Haber

Drone trafik kontrolü sırasında yakalanan 2 göçmen kaçakçısı tutuklandı

Drone trafik kontrolü sırasında yakalanan 2 göçmen kaçakçısı tutuklandı

SAMSUN – Samsun’da drone trafik kontrolü sırasında yakalanan 3 göçmen kaçakçısından 2’si çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 1 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Samsun-Ankara karayolunda drone kontrolü gerçekleştirdi. Yapılan kontrolde şüpheli hafif ticari araçta düzensiz 5 Afgan göçmen ile göçmen kaçakçılığını organize ettiği iddia edilen Ö.G. bulundu. ve TG yakalandı. 3’ü çocuk 5 Afgan ile Ö.G. ve TG, Samsun Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılıkla Mücadele ve Sınır Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Afganların sınırdışı işlemleri başlatılırken, Göçmen Kaçakçılığı polisleri olayla ilgili olarak Samsun’da AG’yi yakalayarak gözaltına aldı.

Samsunlu göçmen kaçakçılarının, 3’ü çocuk Afgan uyruklu 5 kişiyi Erzurum’dan alıp İstanbul’a götürmek için yola çıktığı belirlendi. Emniyetteki sorguları tamamlanan Ö.G., TG ve AG, bugün Samsun Adliyesi’ne sevk edildi. Ö.G. nöbetçi mahkemeye ifade verdi. ve AG tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilirken, TG ise çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

kulpajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu