Haber

Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Fırat Arslan Erzurum’da Kutlandı

Dünya Gençliği ve Sporİl Konfederasyon Lideri Gürkan Sönmez, 21 Ekim’de Almanya’da düzenlenen şampiyonada Bosnalı rakibi Edin Puhalo’yu mağlup ederek altın kemere ulaşan Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Fırat Arslan’ı başarısından dolayı tebrik etti.

Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde hazırlık kampı yapan Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Fırat Arslan, Erzurum’a geldi. 21 Ekim’de Almanya’da düzenlenen şampiyonada Bosnalı rakibi Edin Puhalo’yu yenerek altın kemere ulaşan Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Fırat Arslan, akşam yemeğinde kentin siyasetçileri ve bürokratlarıyla bir araya geldi. Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu İl Başkanı Gürkan Sönmez ile de bir süre görüşen Fırat Arslan, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait Snowdora Otel’de kaldım. Yüksek İrtifa Kampı’nda şampiyonaya hazırlandım. Merkez. Yurt dışında birçok ülkede kamp yaptım. Erzurum ve Palandöken bana uygun oldu. Çok faydalı oldu. Yüksek irtifalarda kondisyonumu en üst seviyeye çıkardım. Erzurum gerçek bir sporcudur. Kaynaklarını benim için seferber eden Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi’ye ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkür ediyorum” dedi.

Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu İl Başkanı Gürkan Sönmez, Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Fırat Arslan’ı tebrik ederek, “Kamp için Erzurum’u seçmesi kendisi için çok büyük bir karar. Fırat Arslan önemli bir altın madalya kazandı. Kendisini tebrik ediyorum ve kutluyorum” dedi. Başarılarının devamını diliyorum.” “Keşke” dedi. – ERZURUM

kelkit-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu