Haber

FETÖ/PDY’nin sözde Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstanbul bölge imamı yakalandı

İçişleri Bakanlığı: FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasında İstanbul Bölge İmamı olarak görev yapan (MG) isimli şahıs, Ataşehir ilçemizdeki adresine düzenlenen operasyonda yakalandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerimizin yürüttüğü çalışma sonucunda;

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasında İstanbul Bölge İmamı olarak görev yapan (MG) isimli şahıs, Ataşehir ilçemizde bulunan adresine düzenlenen operasyonda yakalandı.

Kişiniz; 6 yıldır firarda olduğu, yakalanmamak için farklı kişiler adına kayıtlı konutlarda saklandığı, hakkında yakalama kararı olduğu belirlendi. Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2018/492 sayılı kararına istinaden silahlı terör örgütü üyesi olduğunu ve örgütte Orhan (K) adını kullandığını. .

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne bağlı Bank Asya’da hesap faaliyetlerinde bulunduğu belirlenen (MG) isimli şahıs, KHK ile kapatılan FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne bağlı eğitim kurumlarında görev yapmaktadır. 2010 yılında ülkemizde KPSS sorularının çalınması ve usulsüzlüklerle ilgili yürütülen soruşturmaların şüphelileri arasında yer alan,

FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütünün, örgüt içindeki örtülü iletişim sistemi olan harekât sınırını kullanarak Hava Kuvvetleri İmamı Kemal Batmaz ve firari İmam Namık (K) Adil Öksüz ile 7 farklı sınırda çok sayıda irtibatlı olduğu belirlendi. .

(MG) isimli adli merciler tarafından adli işlemleri tamamlanan tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu