Ekonomi

Getir yeni yatırım turunda 500 milyon dolar yatırım aldı

Getir’in yeni yatırım turunda 500 milyon dolarlık yatırım aldığı belirtiliyor. Alınan bilgiye göre yatırım tutarı 2,5 milyar dolar değerinin üzerinde belirlendi.

Küresel piyasalarda faizlerin yükseldiği, belirsizliğin arttığı ve start-up yatırımlarının azaldığı bir dönemde Getir yeni bir yatırım türüne son veriyor. Şirkete yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Getir, başlattığı yeni yatırım türünde toplam 500 milyon dolar yatırım almak üzere yatırımcılarla anlaşmaya vardı. Atılacak imzalarla birlikte yatırım türünün de yakın zamanda açıklanması bekleniyor. Getir’in 500 milyon dolarlık yeni yatırımı 2,5 milyar dolar olarak belirlendi.

Dört ülkeden geldi

ABD dahil 9 ülkeye genişleyen Getir, geçtiğimiz günlerde küresel piyasalardaki belirsizlik nedeniyle stratejik kararlar alırken bulunduğu bazı ülkelerden çekildiğini açıklamıştı. Operasyonel verimliliğini artırmak amacıyla küresel organizasyonunu yeniden yapılandırma kararı alan Getir, bu yıl Fransa’daki faaliyetlerini durdurdu. Daha sonra İspanya, Portekiz ve İtalya’dan ayrılacağını duyurdu. Getir, faaliyet gösterdiği Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’deki operasyonlarına odaklandığını açıklamıştı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu