Haber

Hatay’da çocuklar için motivasyon merkezi açıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, online video platformu BluTV ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda; İskenderun Arsuz Expo alanında çocuklar için ‘Neşeli Nokta’ adlı bir motivasyon merkezi kuruldu.

Deprem felaketinden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da bölge halkının ve özellikle hayatını sürdürmeye çalışan çocukların keyifli vakit geçirmesi için Konteyner İzleme Salonu yapıldı.

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Murat Bayram, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Emine Atmaca ile ünlü oyuncular Aybüke Pusat ve Furkan Andıç’ın katıldığı açılışta BluTV’nin yepyeni filmi ‘Şeker Fareler’ izlendi.

İskenderun – Arsuz EXPO alanında faaliyete geçen oyun alanının açılışı öncesi çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi. Müzik eşliğinde kitap boyama, yüz boyama, oyunlar oynandı, spor oyun alanları kuruldu. Etkinlikte limonlu dondurma ve pamuk şeker dağıtıldı.

Yönetim ve idaresinin tamamı HBB’ye devredilen ‘Neşeli Nokta’ Motivasyon Merkezi projesi; Doğan Holding, Hepiyi Sigorta, Doğan Trend Otomotiv ve teknoloji destekçisi Huawei’nin katkılarıyla hayata geçirildi.

EXPO alanında depremzedeler ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği açılışın sonunda HBB tiyatro oyuncularının hazırladığı ‘Nina’nın Rüyası’ adlı tiyatro eseri sergilendi.

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu