Ekonomi

Liontrust AUMA’nın 27 milyar sterline gerilediğini görüyor

Liontrust Asset Management, yönetim ve danışmanlık altındaki varlıklarda (AUMA) ikinci çeyrekte %2,8’lik bir düşüş yaşayarak 27 milyar £’a geriledi, ancak aynı dönemde net çıkışlar bir önceki yılki 1,6 milyar £’a kıyasla 900 milyon £’a düştü.

İngiltere merkezli firma son aylarda daha iyi bir performans sergiledi; ikinci çeyrekte 2023’ün üçüncü çeyreğinden bu yana en iyi akışlar görüldü ve özellikle Haziran ayında Nisan ve Mayıs aylarına kıyasla daha güçlü sonuçlar elde edildi.

Liontrust İcra Kurulu Başkanı John Ions, düşük faiz ve enflasyon beklentilerine atıfta bulunarak şirketin beklentileri konusunda iyimser olduğunu ifade etti. Ions, finansal piyasalar için “iyileşen bir ortamın” İngiltere’ye daha fazla uluslararası yatırım çekeceğine inanıyor. Ions bu olumlu bakış açısını, İşçi Partisi’nin büyük bir çoğunluk elde ettiği son genel seçim sonuçlarıyla ilişkilendirdi ve bunun finansal piyasalara faydalı bir istikrar getireceğini öngördü.

CEO ayrıca yeni hükümetin büyüme yanlısı gündeminden ve emeklilik maaşlarını basitleştirme taahhüdünden bahsederek, bunun emeklilik tasarruflarını teşvik ederek “varlık yöneticileri için görünümü önemli ölçüde iyileştirebileceğini” öne sürdü.

Panmure Liberum analistleri Liontrust’ın “gidişatının iyiye doğru değişmekte olduğunu” belirttiler. Girişleri sağlamaya yönelik bir adım olarak çıkışları yavaşlatmanın önemini kabul ettiler. Firmanın Yatırım Ortaklıkları, Alternatif Fonlar ve Uluslararası segmentlerinin tümü, 1 Nisan’daki çeyrek başlangıcına kıyasla Haziran sonunda AUMA’da artış bildirdi.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu