Haber

Mersin’de tefecilere operasyon: 14 gözaltı

MERSİN’de, kredi verenlere faizli borç vererek senet imzalatan tefecilere yönelik operasyonda 14 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden biri çatıda saklanırken drone tarafından fark edildi ve yakalandı.

Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ilçede son günlerde tefecilere yönelik artan şikayetler üzerine harekete geçti. Çalışma ekipleri, ilçe genelinde ihtiyaç sahiplerine faizli borç veren kişilerin, karşılığında boş senet imzalattıklarını belirledi. Gruplar ayrıca tefecilerin aldıkları senetleri kendilerine göre doldurduklarını, icra takibi başlattıklarını, konut ve yerleri ele geçirdiklerini de belirledi.

Şüphelilerin kimliklerini belirleyen ekipler, 130 polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyona Özel Hareket polisi de takviye yaparken, CK, CK, HK, Ö.G., DG, YK, A.Ç., İ.F., EF, AE, MC, UYC, MB ve H.Ç. gözaltına alındı.

ÇATIDA GİZLENİRKEN Yakalandılar

Drone ile kaydedilen operasyonda, şüphelilerden birinin yakalanmamak için iç çamaşırıyla çatıda saklanmaya çalıştığı görüldü. Durumu fark eden drone ekibi, diğer ekiplere haber vererek şüphelinin yakalanmasını sağladı. Şüpheliler sorguya alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu