Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye Mezbahasını Devralarak Modernizasyona Başlıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye ilçesinde hizmet veren Mezbaha tesislerini devralarak modernizasyon çalışmalarına başladı.

2013 yılında dönemin ilçe belediyesi tarafından işletmesi 10 yıllığına özel şirkete devredilen Fethiye mezbahası, sözleşmesinin bittiği 23 Mayıs 2023 tarihinde Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Büyükşehir Belediyesi, 11.197 m2’lik alana kurulu Belediye Mezbaha Tesisi’nin modernizasyon çalışmalarına hızla başladı.

Fethiye Mezbaha tesisi için Büyükşehir Belediyesi, Onaylı İşletme Belgesi için Tarım ve Orman Bakanlığı’na ruhsat başvurusunda bulundu. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı diğer üç mezbahanın sahip olduğu ISO22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Kalite belgeleri ve Sanayi sicil belgeleri için başvurular hızlı bir şekilde yapılacak. İşçi ve frigorifik araç alım süreçleri de tamamlandı. Bu sayede üretilen etler, muayene ve soğutma işlemlerinden sonra vatandaşların talep etmesi halinde en kısa sürede soğuk zincirle teslim edilecek.

Fethiye mezbahasında hayvan pazarı olarak da kullanılabilecek alanlar bulunmaktadır. Fethiye mezbahasındaki hazırlıkların yaklaşan Kurban Bayramı öncesi tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.

Başkan Gürün; “En kaliteli ve modern tesislerle vatandaşlarımıza hizmet vermek için çalışıyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, vatandaşların sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi için il genelinde hizmet veren modern mezbaha tesislerine Fethiye mezbahasını da eklediklerini, en kısa zamanda modernizasyonu tamamlanacak olan mezbahanın hizmete kazandırılacağını söyledi. bölgenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitededir. Önder Gürün; “2014 yılında büyükşehir olan Muğla’daki mezbaha hizmetleri Büyükşehir Belediyemize devredildi. İl genelinde vatandaşlara hizmet veren mezbaha tesislerinden sadece Fethiye mezbaha 10 yıllığına özel bir şirkete devredildiği için belediyemizde yoktu. Süresi dolan mezbahayı Büyükşehir Belediyemiz devraldı ve hızla modernizasyon çalışmalarına başladık. Diğer kesimhanelerimiz gibi Fethiye kesimhanemiz de ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemine sahip olarak kısa sürede vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Mezbahamızın Kurban Bayramı’nda da vatandaşlarımıza hizmet verebilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu