Haber

Mustafakemalpaşa’nın markası Tatlıtop Basketbol Festivali başladı

31. Tatlıtop Şenlikleri, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın atışı ile başladı. “Sokak basketbolunun sporun en temel ve özgür ifadesi olduğunu” vurgulayan Önder Kanar, “31’inci kez bu heyecana ortak olmaktan gurur duyuyoruz.

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin 31 yıldır ev sahipliği yaptığı etkinlik, ilçe merkezinde bulunan Adnan Menderes Meydanı’nda her yaştan sporseverin katılımıyla rekor sayıya ulaştı.

31. Geleneksel Tatlıtop Basketbol Şenliği’nde; Toplamda Ustalar 4 takım, Yıldızlar 6 takım, Küçük Erkekler 4 takım, Küçük Erkekler 4 Grup, Küçük Erkekler 8 Takım, Midi Kızlar 4 Takım, Küçük Kızlar 6 Takım, Genç Kızlar 9 Takım, Yıldız Kızlar 5 Takım, Küçük Kızlar 3 Grup olmak üzere toplam 53 Grubun 17 Eylül’e kadar 10 farklı kategoride Adnan Menderes Meydanı’nda ter atacak.

Başkan Kanar, “31 yıldır bu kültürün ortağı olmanın gururunu yaşıyoruz. Sokak basketbolu sporun en temel ve özgür ifadesidir. Sokaklarda ve parklarda basketbolun ruhunu ve heyecanını temsil ediyor. Çocukluğumuzun, gençliğimizin anılarını taşıyan bu festival, sadece benim değil, bütün bir neslin heyecanla beklediği bir organizasyon. Sporun ve sanatın şehri Mustafakemalpaşa’da 33 yıldır atıl durumda olan gençlik merkezimizi yeniden canlandırarak spor ve sanatın içinde yer alacağı dev bir komplekse dönüştürdük. Böylelikle binlerce öğrenci sanatla eğlenirken spor kültürünü de tüm derinlikleriyle öğrenecek. Umarım ilçemizden yüzlerce milli sporcu yetişir… Mustafakemalpaşa’nın markası Tatlıtop basketbol şenliklerinde ter dökecek tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” Söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu