İş

Anadolu Savunma ve ASELSAN’dan stratejik iş ortaklığı

Yürüttüğü projelerde güvenilirliği ve performansıyla öne çıkan Anadolu Savunma, ASELSAN’ın stratejik iş ortakları arasına katıldı.

Türk savunma sanayisinin önde gelen kuruluşlarından biri olan Anadolu Savunma, birlikte yürütülen projelerdeki güvenilirliği ve performansı ile ASELSAN’ın stratejik iş ortakları arasında yerini almaya ve sağladığı avantajlardan yararlanmaya hak kazanmıştır. bu statüye ulaşan taşeron firmalar. SEYİT 8×8 aracını Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF 2023’te sergileyen Anadolu Savunma’nın sertifikası, ASELSAN’ın IDEF kapsamında tüm iş ortaklarının katılımıyla düzenlediği sertifika teslim töreninde Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan’a takdim edildi.

 

İş Ortakları İçin Avantajlar

ASELSAN ile alt yüklenici firmalar arasında kurulan Stratejik İş Ortaklığı kapsamında söz konusu statüyü elde eden kurumlara çeşitli avantajlar sağlanmaktadır. Bunların ortasında, finansal avantaj sağlayan düzenlemelere tabi olmak ve iş kabulünde ‘yeşil hat’ olarak nitelendirilen daha az kapsamlı denetimlere tabi olmak, ayrıca test kullanma hakkına sahip olmak gibi değerli avantajlar bulunmaktadır. ASELSAN’ın kullanımında ve envanterinde bulunan ekipman ve teknik cihazlar bedelsizdir.

Anadolu Savunma, bu imtiyazlı haklarla ASELSAN’ın stratejik iş ortağı olarak araç üretmeye devam edecek.

 

Güçlü Ar-Ge, yerli üretim

2011 yılından itibaren kamu kurum ve kuruluşlarına zırhlı midibüs tasarımı ve üretimi ile hizmet veren Anadolu Savunma, 2017 yılından itibaren Taktik Tekerlekli askeri kamyonlar ile ticari araç üretimi ve Ar-Ge gücünü savunma sanayine taşıma kararı almıştır. Anadolu Savunma hizmet vermeye devam etmektedir. envanterindeki 8×8 Taktik Tekerlekli Araçlar ile Türk Silahlı Kuvvetleri.

Anadolu Grubu’nun Ar-Ge alanındaki yetkinliğini savunma sanayisine taşıyarak başarısını her geçen gün artıran Anadolu Savunma, ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirdiği yerlilik oranı yüksek araçlarıyla ön plana çıkıyor. başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere küresel pazardaki paydaşlarını en üst düzeyde

Yurt içinde 93 farklı hizmet noktasına yayılmış olan Anadolu Savunma, son kullanıcılara en kısa sürede hizmet avantajını sunmaktadır. Anadolu Savunma’nın yaygın satış sonrası hizmet ağı içinde yer alan tüm yetkili birimler, SEYİT araçlarının bakımları konusunda periyodik eğitimlere tabi tutulmakta ve yetkilendirilmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu