Ekonomi

BlackRock’un Ether ETF planı iddiaları Nasdaq başvurusuyla doğrulandı

BlackRock, şirketin kripto para birimleriyle bağlarını güçlendirecek bir plan duyurdu eter(ETH) ETF hizmeti sunmak istiyor.

Başvurunun ardından ETH fiyatı yüzde 3 artışla 2.100 dolar civarına çıkarak günün en yüksek seviyesine ulaştı. Son 24 saatte yaklaşık yüzde 9 arttı.

BlackRock’un uygulaması, ETF’nin ABD’de listelenmesi Nasdaqtarihinde listelenmesi planlandığından borsanın belgelerine dahil edildi ve düzenleyici kurumların onayını bekliyor.

Varlık yöneticisi birçok yatırımcı için kripto erişimini genişletme potansiyeline sahip Bitcoin ETF başvurusunun değerlendirilmesi devam ediyor. Uygulama şu aşamada bile piyasayı kasıp kavuruyor. Daha önce kriptoya karşı şüpheciliğiyle öne çıkan BlackRock CEO’su Larry Fink, artık bir kripto destekçisidir.

Dosyaya göre, eserin elinde bulunan Ether’in koruyucusu, kripto borsası Coinbase’dir ( MADENİ PARA ) olacak. Nakit akışını gerçekleştirecek üçüncü tarafın ismi açıklanmadı.

BlackRock ve Coinbase arasında da bir piyasa gözetim anlaşması var. Bu tür anlaşmalar, ETF’lerin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafından onaylanmasının anahtarıdır.

BlackRock, başvurusunda CME Group Ether vadeli işlem fiyatlarının spot ETH fiyatlarıyla eşleştiğini ve SEC’in saklama paylaşımı konusunda olası itirazlarını önlemeye çalıştığını vurguluyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu