Haber

Elazığ’da köpeklerin zehirlenmesine tepki

Elazığ Ağın’ın Ağın ilçesinde vatandaşlar, belediyenin veya sivil toplum kuruluşlarının bir an önce önlem alıp barınak yaptırıp ıslah etmelerinin çok daha iyi olacağını söyledi. “Bunlar zararsız hayvanlar” diye tepki gösterdi.

Elazığ’ın Ağın ilçesinde 31 Ağustos gecesi köpeklerin zehirlenerek öldüğünü gören vatandaşlar, polis merkezine giderek suç duyurusunda bulundu. Hayvanların belediye veya STK’lar tarafından barınağa götürülmesini isteyen vatandaşlar, köpeklerin zararsız olduğunu ve zaman zaman beslediklerini belirterek zehirleyen kişi veya kişilerin yakalanmasını istedi.

“ÖLDÜRÜLEN HAYVANLARA KARŞI ÖNLEM ALINACAK”

Bölge sakinlerinden Tayfun Atalay ise şunları söyledi:

“Maalesef dün 31 Ağustos 2023 prestijiyle saat 00:45 sıralarında hiç görmek istemediğimiz olaylarla karşılaştık. Maalesef iki köpeğin tamamen yırtıcı bir şekilde öldürülüp zehirlendiğini gördük. Bu tür olayların ilçemizde veya başka yerlerde olmasını istiyor ve şiddetle kınıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının bir an önce buna karşı önlem alması, barınak yapıp rehabilite etmesi çok daha güzel olur. Hem köpekler için hem de köpekler için Bu köpekleri elimizden geldiğince burada tutuyoruz. Bunlar zararsız hayvanlar. Birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz. Bunlar Rabbimin yarattığı bir canlıdır. Onları her zaman birlikte korumamız ve kollamamız lazım. Bir hayvanın ağzı köpürerek öldürülmesi ve ölmesi gerçekten çok üzücü.Buna zehirli et verenleri de kınıyoruz.Toplum kuruluşlarının bir an önce bunlarla ilgili harekete geçmesini istiyoruz.Bu sistemin tamamen ortadan kalkması için ve doğadaki her canlının kendini savunması, kendisiyle birlikte seyahat etmesi, birlikte daha keyifli ve keyifli yaşaması için. Hepimiz hayattayız, birlikte olmalıyız.”

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu