Haber

İyilik Bursa Mustafakemalpaşa’da ödüllendirildi

BURSA (İGFA) –Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi, 2023 yılının ilk ‘Ayın Vatandaşı’nı seçti. İhtiyaç sahibi 2 ailenin evlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Paşa Garajı esnafı, belediye meclisi tarafından ödüllendirildi.

Başkan Mehmet Kanar, 2022 yılında incelikleri ödüllendirmek için başladıkları pratiğimin örnek bir yumuşaklık hareketine dönüştüğünü söyledi.

2022 yılı boyunca gönüllülük esasıyla ilçede örnek teşkil eden Mustafakemalpaşa Belediyesi, Şubat Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumunda “Ayın Vatandaşı” ödülünü verdi. Mustafakemalpaşa semti esnaflarından “Paşa Garaj”, ilçede yardıma muhtaç iki aile için sıfırdan ev yaparak tüm barınma ihtiyaçlarını karşılayarak örnek oldu.
Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle ilçedeki her bireyin eşit koşullarda yaşamasını sağlayan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Hayırlı elçilerimizin sayısı her geçen gün artıyor, Allah hayırlarınızı kabul etsin” dedi.

Mustafakemalpaşa’da iyiliğin çığ gibi büyüdüğünü vurgulayan Önder Kanar, “Yatağa aç yatan her bireye bir borcumuz var. Göreve geldiğim ilk andan itibaren kurduğumuz iyilik zinciri sayesinde hiç kimse bizim yanımızda değil. mahalle aç yattı ve asla aç yatmayacak.Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzde bulunan aşevi.Gıda ve giyecek bankası sayesinde ilçemizde hayır işleri büyüyor.Aşevi görevi gören aşevi sayesinde Hayırsever insanlarımızla ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü olan sıcak yemekler, ilçemizde her gün onlarca kişiye ulaşıyor.”

Kurultayda ödüllendirilen uyum elçileri Paşa Garaj üyeleri Lider Kanar’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu