Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon’da: Vatandaş meydanlara sığmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon Meydan Parkı’nda düzenlenen “Yeni Zigana Tüneli” açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Trabzon’u Kandil sevmiyor, Pensilvanya sevmiyor, Londra sevmiyor. Trabzon bu meydanda sevilir. Fatih’in torunları 14 Mayıs’ta bedelini ödeyecek. Terör örgütlerinin desteğiyle yelken açanlara gereken cevabı verecektir.

DİLEK İMAMOĞLU’NUN YAPTIĞI İŞARETE TEPKİ

Bir kez daha durma, devam et demeye hazır mısın Trabzon? 14 Mayıs Trabzon’da sandığa mı gömüyorsunuz? Devlete meydan okuyanları, el sallayanları terör örgütünün pankartıyla Van’a, Trabzon’a mı gömüyoruz?

İstiklal mücadelesini kabul edilemez bir manda ve himaye ile başlatanların oğulları, mandacı Kemal ve saz arkadaşlarını tarihin tozlu raflarına atacaktır.

ZİGANA TÜNELİ AÇILIYOR

Her geldiğimde kalbimi bıraktığım yer burası Trabzon. Trabzon aşkımızın göstergesi olan hizmetlerimize geçelim mi? Zigana Tüneli’nin resmi açılışını yapmaya geldik.

Tarihi İpek Yolu’nu Trabzon-Gümüşhane arasındaki tünel ile birleştiriyoruz. Tamamen kendi mühendislerimize aittir. Bu tren bölgemizin her alanda kalkınmışlığının sembollerinden biri olacaktır. Karadeniz limanları ile güneyin ortasında yeni bir soluk borusu açıyoruz. Masanın yaptığı tüm işleri üst üste koyun ve yüzle çarpın, Zigana Tüneli değmez.

27 milyon TL yatırım bedeli ile 11 projeyi ilimizi buluşturuyoruz. Bir diğer değerli proje de Hukuk Bulvarı’nın biten bölümleri. Eğitimde anaokulu, ilkokul, imam hatip lisesi, gençlik ve spor yurtlarında gençlik merkezleri, sağlık yatırımları, Çevre ve Şehircilik alanındaki birçok hizmet ve TOKİ’nin inşaatlarının da resmi açılışlarını buradan yapıyoruz.

BY BY KEMAL NE YAPTI?

Büyükşehir belediyemiz yeni bir terminal binası ekledi. Bütün bunların resmi açılışlarını burada yapıyoruz. Bir de 21 yılda Trabzon’a kazandırdığımız eserler var. Bunlar bizim referansımızdır. Kemal Bey’in referansı nedir, ne yapmıştır? Kemal Bey sizi SGK müdürlüğünden tanıyoruz. Bugüne kadar Trabzon’a 90 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. Şehir hastanesinin inşaatı devam ediyor. TOKİ aracılığıyla Trabzon’a ilk evimle 2 bin 500 konut, ilk arsamla 500 arsa vereceğiz. 331 bina ile Çömlekçi’yi şehrimize yakışır hale getiriyoruz. 73 kilometre olan bölünmüş yolu 267 kilometreye çıkardık. 1 baraj ve 1 içme suyu tesisi yaptık. 21 yılda il ve ilçede dere ıslahı ile 10 bin dönüm araziyi sel zararlarından koruduk. Yaptıklarımız, hizmete açtıklarımız saymakla bitmiyor. Seçimlere 11 gün kaldı. Buradan öyle bir ses ver ki, Trabzon’un yaylalarından duyulsun.

KAYNAK: HABER7

gemerek-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu