Haber

Hulusi Akar: 89 Hedef İmha Edildi, 184 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanlığına giderek alandaki son duruma ait hudut sınırındaki birliklerin kumandanlarından brifing aldı. Akar açıklamasında “Pençe Kılıç Harekatı’nın başlangıcından bugüne kadar kara ateş destek vasıtaları ve uçaklar tarafından 184 terörist etkisiz hale getirildi’ dedi.

Sınır sınırındaki birliklerin kumandanlarından brifing aldı

Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Atilla Gülan ve Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na geldi. Terör örgütü PKK/YPG tarafından hudut çizgisinde gerçekleştirilen ataklar, birliklerin faaliyetleri ve alandaki son duruma ait hudut sınırındaki birliklerin kumandanlarından brifing alan Akar, talimatlar verdi.

Teröristlere ilişkin barınak, sığınak, mağara, tünel, depoların ortalarında bulunduğu 89 gaye imha edildi

Pençe Kılıç Harekatı ile Irak kuzeyindeki Kandil, Asos, Hakurk ile Suriye kuzeyindeki Arap Pınarı, Münbiç, Sıkıntı Mağara bölgesi, Tel Rıfat, Cizire ve Derik bölgelerindeki amaçların vurulduğunu belirten Akar, harekatın birinci etabında teröristlere ilişkin barınak, sığınak, mağara, tünel, depoların ortalarında bulunduğu 89 amacın imha edildiğini bildirdi.

“Teröristler alçaklıklarını bir kez daha bütün dünyaya gösterdiler”

Bakan Akar, ‘Teröristler alçaklıklarını bir kez daha bütün dünyaya gösterdiler. Bunun üzerine Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın ateş destek vasıtaları ve Hava Kuvvetleri Komutanlığımızın uçakları ile bilinen bütün hedefler vuruldu, vurulmaya devam ediyor’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu