Haber

Kadın Milli Briç Takımı, 46. Dünya Briç Milli Takımlar Şampiyonası’nda Gümüş Madalya Kazandı

Kadın Briç Milli Takımı, 46. Dünya Briç Milli Gruplar Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı. Türkiye Briç Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Kadın milli takımlarımız sadece spor“Sadece kendi alanında değil, azim ve bağlılığın simgesi olarak da ön plana çıkıyor ve yeni nesillere örnek oluyor.”

Türkiye Briç Federasyonu’ndan bugün yapılan açıklamada; 46. ​​Dünya Milli Briç Takımları Şampiyonası’nda Kadın Milli Briç Takımı’nın gümüş madalya kazandığı açıklandı. Köprü Federasyonu’nun açıklaması şöyle:

“Kadınlar Briç Milli Grubumuz, briç dünyasının en prestijli organizasyonlarından biri olan 46. Dünya Briç Milli Gruplar Şampiyonası’nda muhteşem bir başarıya daha imza attı. Yeniden gümüş madalya ile taçlandırılan milli takımımız, üstün performansıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Başarı odaklıdırlar ve briçteki ustalıkları ile ön plana çıkarlar.” Yükselen kadın milli takımımız Aslı Acar, Berrak Erkan, Hatice Özgür, İrem Özbay, Özlem Kandolu, Tuna Elmas ve Kaptan Gökhan Yılmaz’dan oluştu.

2022 Avrupa Şampiyonası’nda ilk sekize girerek dünya şampiyonluğuna ulaşan grubumuz, 24 ülke grubunun katıldığı bu şampiyonada grup eleme maçlarını dördüncü sırada tamamlayarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Amerika’yı mağlup ederek yarı finale yükselen takımımız, yarı finalde Norveç takımıyla karşılaşarak 6 karşılaşmayı da üstün bir performansla tamamlayarak finale yükseldi. Finalde İsrail ile karşılaşan sporcularımız, 1-2 Eylül tarihlerinde oynanan 6 turluk maçların ardından bir kez daha briç dünyasının en iyi oyuncuları arasına adını yazdırdı. Briç sultanları, 45. ve 46. Dünya Briç Milli Takımlar Şampiyonası’nda kazandıkları gümüş madalyalarla başarılarını her zaman kanıtlamış ve Türk sporunun gurur kaynağı olmuştur.

“KADIN VATANDAŞLARIMIZ SADECE SPOR ALANINDA DEĞİL, Azim ve Fedakarlığın Sembolü Olarak Öne Çıkıyor, Yeni Nesillere Örnek Oluyor”

Başta kaptanımız ve antrenörümüz, milli sporcumuz Gökhan Yılmaz ve Milli Takımlar Sponsoru Turkon Line olmak üzere bu büyük başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederiz. “Kadın milli takımımız sadece spor alanında değil, kararlılığın ve bağlılığın sembolü olarak da öne çıkıyor ve yeni nesillere örnek oluyor.”

menemen-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu